Elementy Stroju Męskiego

Podstawowym elementem wyposażenia męskiej szafy jest klasyczna koszula. To część ubioru, która w modzie męskiej ma pierwszoplanowe znaczenie. Od lat była przywilejem wyłącznie dla mężczyzn. Przez epoki poddawana była niezliczonym zmianom, ponieważ początkowo była ściśle ukrywaną bielizną. Ewolucji ulegała także jej długość. Dla mniej majętnych była codziennym ubiorem noszonym samodzielnie. Koszule wykonywane były z naturalnych materiałów. Dopiero wiele lat później stały się kwintesencją elegancji. W efekcie zmian stały się pierwszą warstwą ubioru, która mogła być bardziej widoczna i ozdobna. Ówczesne koszule były bardzo strojne. Często były zdobione złotą lub srebrną nitką. Z biegiem lat stawiano jednak na zachowawczość w ubiorze. Coraz częstsze były bardziej stonowane materiały, które wyeliminowały efektowne jedwabie i satyny.
Koszula, którą znamy dzisiaj upowszechniła się także dzięki wynalezieniu krochmalu. Modne stały się sztywne kołnierzyki oraz zapięcia na guziki. Koszule, zwłaszcza w śnieżnobiałej bieli są znakiem największej elegancji. Współczesne modele posiadają długie rękawy oraz zapięcia na guziki. Biała koszula może uchodzić za nudną. Nic bardziej mylnego. Oryginalnego charakteru dodają jej kołnierzyki w kształtach dopasowanych do owalu męskiej twarzy. Bardzo popularny, ale mniej formalny jest kołnierzyk typu włoskiego, który proponowany jest panom o pociągłych twarzach. W stylu smart casual świetnie sprawdzają się kołnierzyki zapinane na guziki. Mniej popularne, ale niezwykle intrygujące są kołnierzyki ze stójką, które należy nosić bez krawatu.
Także w kwestii krojów panowie mają szeroki wybór. Koszula, która świetnie przylega do ciała powinna być drugą skórą i zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza. Należy wybierać najwyższej jakości materiały naturalne, które posłużą wiele lat. Domieszki elastycznych włókien pozwalają na bardziej wyszczuplone kroje oraz są szczególnie cenione przez panów o nieregularnych sylwetkach. Wyróżniamy m.in. typowe kroje regular fit. Węższe koszule cieszą się ogromną popularnością, ponieważ podkreślają męską sylwetkę nadając jej lekkości. Kolosalne znaczenie mają używane tkaniny. Tutaj wybór jest wręcz nieograniczony. Z łatwością można wybrać abstrakcyjne wzory geometryczne lub bardziej subtelne wzory w kropki. Zależnie od gustu możemy stawiać na mniej lub bardziej dostrzegalny mikrowzór na tkaninie. Zimą warto zainteresować się dzianinowymi koszulami w stylu casualowym, które razem z kołnierzykiem typu button down stanowią świetną bazę do sportowej stylizacji.
A więc jakie cechy ma idealna, elegancka koszula? Zasadnicze są: materiał, kolor, krój i kołnierzyk. W kolekcjach marki panowie znajdą eleganckie koszule męskie. Białe i błękitne modele znajdą zastosowanie w zestawach biurowych. Zaciekawić mogą również wzory kwiatowe. Z uwagi na wysokogatunkowe tkaniny i kroje wszyscy Panowie z pewnością stworzą funkcjonalne zestawy casualowe.